אינקודרים / מקודדים אופטיים

שרף טכנולוגיות משווקת אינקודרים מסוגים שונים של שתי יצרניות גדולות ומובילות בעולם, תוך שמירה על גמישות ויכולת התאמת עיצוב ואיכות המוצר לצרכי הלקוח המיוחדים בתעשייה. סל המוצרים של שתי החברות, נותן מענה לכל דרישה מכל לקוח יצרן מכונות הן בתחום התעשייה הקלה והכבדה והן בתחום תעשיות הביטחוניות. שרף טכנולוגיות מספקת קו מוצרים נרחב של אינקודרים, הכולל בין היתר אינקודרי כננת, אינקודרים לפס שיניים, סרגלים מגנטיים, אינקודרים אינקרמנטליים ואבסולוטיים, אינקודרים עם ציר/ ללא ציר.

שתי מספר חברות מובילות, בניהן ELTRA ENCODERS המייצרת מקודדים אופטיים ומגנטיים ברמות גבוהות במיוחד, ברמת אטימות והגנות לפי צורכי הלקוח ובמחירים סבירים ביותר. לשתי החברות אינקודרים פשוטים ומיוחדים מוגני מים ומוגני פיצוץ לעבודה קלה ולעבודה קשה בסביבות קשות וכל זאת תוך כדי עמידה בתקנים המתאימים ומקובלים בשוק. כשרות “SOS” ללקוחות ניתן לקבל את הציוד בתוך 48 שעות מההזמנה.

אינקודרים, המכונים בלעז Encoder, משמשים לצורך מדידת אורכים, מהירויות, תדירויות ופרמטרים נוספים במגוון של מערכות אוטומציה ומערכות מכניות והם מגיעים במנעד רחב של סוגים. בשרף טכנולוגיות אנו מציעים לכם מבחר של אנקודרים, המיוצרים על ידי חברות מהמובילות בעולם, בדגש על איכות גבוהה ומענה נקודתי לפתרונות בגינם הם הוזמנו. האינקודרים הללו עומדים בכל התקנים הנדרשים ונשלחים אל הלקוח בתוך פרק זמן קצר ממועד ההזמנה. בחירה נכונה של אינקודרים מבטיחה מענה נכון והתנהלות תקינה ומאפשרת להגיע לדיוק בעולם האוטומציה והבקרה.

מהם אינקודרים?

כאשר מדברים על אינקודרים מתכוונים למעשה למכשירים מיוחדים בעזרת אפשר לזהות מהירות לינארית, מהירות סיבוב, מיקום וגם זוויות על מנת לבצע מדידה מדויקת של פרמטרים כמו שהוזכרו לעיל. ישנם שני סוגים עיקריים של אינקודרים: אנקודרים סיבוביים ואנקודרים לינאריים (Linear Encoders), המשמשים כל אחד מהם לצרכים אחרים. שני סוגים אלה מתבססים על טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות מאד ומספקות מענה מצוין לתעשיות שונות. האנקודרים מהווים חלק חשוב מאד במערכת האוטומציה והמיכון, וככאלה הם מסייעים לנהל חיים “חכמים” הרבה יותר.

הם משתלבים במגוון רחב מאד של יישומים, ולמעשה גם לוקחים חלק בכל תחומי החיים שלנו. הפעולה שלהם מבוססת על דיסקה, הכוללת חריצים הממוקמים במרחקים זוויתיים קבועים. בעת סיבוב המנוע אלומת אור מאירה דרך חריצים אלו ובעזרת חיישן מתורגמת אלומת האור לפולס חשמלי. פולס זה מועבר אל מערכת חישוב מרכזית, המבצעת חישובים פיזיקליים של אותו האובייקט הנמדד. ישנן אמנם מערכות שונות מסוג כזה, אך כולן פועלות על עקרון זהה. מנגנון פעולה זה מאפשר לנו למדוד מאפיינים כמו, המיקום היחסי של הציר המנוע בתוך הסיבוב, מהירות המנוע ועוד..

אילו סוגים שונים של אינקודרים מוצעים כיום?

ניתן למצוא כיום מגוון של סוגי אנקודרים, הנבדלים אלה מאלה בפרמטרים שונים. ישנם אנקודרים יחסיים (Relative Encoders), ישנם אינקודרים מוחלטים (Absolut Encoders), ישנם מגנטיים (Magnetic Encoders) וגם אופטיים (Optical Encoders). בבואנו לחפש את האינקודר המתאים לנו, עלינו לקחת בחשבון את אותן משימות שלשמן אנו זקוקים לו ואת סוג המדידה שאותו אנו רוצים לבצע.

במקרים מסוימים יידרשו לנו כמה סוגים של מכשירים או כמה סוגים של מערכות לצורך המדידה וקבלת התוצאות הרצויות. מסיבה זו פנייה אל המומחים וקבלת סיוע וייעוץ בתהליך הבחירה של האינקודרים המתאימים, היא חלק מהותי ונדרשת לשם מציאתו של הפתרון הנכון לעבודה.

מה חשוב לקחת בחשבון כאשר מזמינים אנקודרים?

החיישנים משמשים אותנו, בני האדם, בלי סוף והם נמצאים בכל כיוון כמעט. הדבר נכון גם לרובוטים, הנעזרים בתחליפים אלטקרו-מכניים. שימוש באנקודרים בתוך מערכות שונות לטובת הטמעת תהליכי בקרה בהם הכרחי לטובת יצירת מערכות מדויקות בעלות ביצועים גבוהים. באמצעות אנקודרים אפשר להגיע לתוצאות מדידה מדויקות ביותר, בעזרתם אפשר להגיע לתוצאה הרצויה עם רמת בטחון גבוה. דיוק האינקודר המיוצג על ידי כמות הביטים לכל סיבוב משפיע על אופי החישוב ועל מדית הדיוק של המערכת בה נמצא האינקודר ולכן מהווה פרמטר חשוב ומרכזי מאד בעת ביצוע העבודה.

נקח לדוגמא אינקודר אשר מסוגל למדוד בדיוק של 12 ביט, משמעות הדבר היא שהאינקודר מחלק את המעגל (360 מעלות) ל 4096, מה שמאפשר לנו להגיע לדיוק של 0.087 מעלות! כמובן שהאינקודר מגיע בטווח של דיוקים ועל כן כדאי להתייעץ עימנו לפני קניית המוצר. גם בתעשייה המודרנית החדשנית לוקחים האינקודרים חלק ובעזרתם אפשר לבצע חיתוכים מדויקים מאוד במערכות ייצור ממוכנות שונות. במקרים מסוימים הם משמשים גם לצורך בקרת איכות לאותם חלקים מיוצרים על מנת להבטיח רמה ואיכות גבוהות.

כיום כמעט כל מערכת ממוחשבת או מערכת מכנית בתעשיות השונות מצריכה יכולה מדידה ברמה גבוהה, בין אם של אלמנט שלם ובין אם רק של חלק ממנו. שימוש באנקודרים הוא הדרך הנכונה לעשות זאת ולהגיע לתוצאת מדידה מדויקת מאד. כדי ליהנות מאינקודרים איכותיים חשוב לתת דגש לאיכות המסבים שבציר שלהם. איכות גבוהה תשפיע לחיוב על אורך החיים של אינקודרים וכך גם הכוחות המופעלים עליהם, אחוזי הלחות והטמפרטורה באותה סביבה בה הם נמצאים וכן המהירות שבה הם פועלים.

 


 

ליצירת קשר עמנו הקליקו כאן >

חברות מיוצגות:

נשמח לעמוד לשירותכם!

מלאו את הטופס הבא וניצוא קשר בהקדם:

מאמרים נוספים

מערכות סרוו

מערכות סרוו מאפשרות שליטה של מיקום לינארי או זוויתי, מהירות ותאוצה במכשירים שונים בענפי התעשייה. מנועי סרוו מורכבים

וסתי מהירות

וסתי מהירות, הנקראים גם ווסתי תדר, הם מכשירים אשר באמצעותם ניתן לבצע שליטה ובקרה על מנועים חשמליים מסוגים

מסכי טאצ’

בעידן המודרני מסכי טאצ’ הם כבר חלק נכבד מחיינו וכיום כמעט ואין אדם שלא מחזיק לפחות במסך אחד

אינקודרים

אינקודרים, הקרויים גם מקודדים אופטיים הם מכשירים אשר בעזרתם ניתן לזהות מהירות סיבוב, מיקום, זוויות ומהירות לינארית וזאת

רובוטים

בשנים האחרונות וכחלק מהרצון לשפר את איכות החיים של בני האדם, נעשה שימוש במגוון רובוטים בתחומי התעשייה השונים.

מנועי צעד

רוצים לשדרג את מערכות ההינע שלכם? יש לנו פתרון בשבילכם! מנועי צעד הם הפתרון המושלם לשיפור הדיוק במערכות

אינקודרים

רוצים לדייק ולשפר את עבודת המכונות שלכם במפעל? הדרך הטובה ביותר לשפר תהליכי ייצור ופיתוח של מערכות מכניות

מנועי ווקטור

מתכננים להחליף את מנועי הזרם הישר במפעל שלכם? בכדי לשדרג את יכולות הייצור שלכם, כדאי לכם לעבור למנועי

מערכות בקרה

מעוניינים להחליף את מערכת הבקרה במפעל שלכם? רוצים לשדרג את המערכת? בתהליכי ייצור במפעלים, מערכות בקרה מהוות בסיס

מכשירי מדידה

נדרשים להחליף את מכשירי המדידה במפעל שלכם? יש לנו פתרון בשבילכם! מכשירי מדידה משמשים למגוון תעשיות במכונות אוטומציה

ווסתי תדר

זקוקים לווסתים איכותיים למערכות המכניות שלכם? ווסתי תדר משמשים לסוגים שונים של מנועים תעשייתיים ומאפשרים מגוון רחב של

גשש מגנטי

זקוקים לגשש איכותי למערכות שלכם? גשש מגנטי מספק מידע חשוב על מיקום של עצמים בטווחים מסויימים, דבר המשפיע

מסכי מגע אינטראקטיביים

רוצים לשדרג את המכונות שלכם? מעוניינים בהתקנה של מסכים? מסכי מגע אינטראקטיביים הם הכלי היעיל ביותר היום בתהליכי

Estun servo

זקוקים למנוע איכותי למערכות בקרה ואוטומציה? אם אתם רוצים להתקדם למנוע התעשייתי האיכותי ביותר, כדאי שתתקדמו למנוע סרוו

מערכות למנועי זרם ישר

מעוניינים בהתקנה של מערכת זרם ישר? יש לנו פתרון עבורכם! מערכות למנועי זרם ישר משמשות מפעלי תעשייה מתחומים

אנקודרים לינאריים

צריכים להחליף אנקודרים במכונות שלכם? יש לנו פתרון בשבילכם! אנקודרים לינאריים, סיבוביים או אופטיים משמשים בישראל תעשיות שונות

מסכי מגע

רוצים לשדרג את השימוש במכונות שלכם במפעל? זה הזמן לעבור למסכי מגע! מסך מגע למכונות במפעל תעשייתי יכול

ווסתי מהירות

MITSUBISHI ELCTRIC: מחפשים ווסתים איכותיים לשליטה על מהירות מנועים? הגעתם למקום הנכון! ווסתי מהירות משמשים למגוון תעשיות הנדרשות

בקרי תנועה

זקוקים לבקרי תנועה למנועים תעשייתיים? אתם בדיוק במקום הנכון! מנועים תעשייתיים משמשים למגוון רחב של תהליכי ייצור והם

אינקודרים אינקרמנטליים

מחפשים אנקודרים איכותיים? אתם בדיוק במקום הנכון! אינקודרים אינקרמנטליים או אבסולוטיים מהמותגים הגדולים בעולם, תוכלו למצוא כאן אצלנו

וסתי מהירות

וסתי מהירות, הנקראים גם ווסתי תדר, הם מכשירים אשר באמצעותם ניתן לבצע שליטה ובקרה על מנועים חשמליים מסוגים

Call Now Button