מערכות סרוו- Servo driver: הכירו את אחד החלקים החשובים

Servo driver - סרבוו דרייבר

אוטומציה ככלל מהווה מפתח להשגת רמות גבוהות של פרודוקטיביות ויעילות במכונות וביישומי בקרה אוטומטית. מערכות סרוו הם לב ליבה של האוטומציה המודרנית . דוחף סרבו מהווה חלק ממערכת הנעה השולטת במהירות, במיקום ובמומנט של מנוע סרוו. Servo motor & Servo driver כמערכת מוכללת משיגה יתרונות רבים בבקרת תנועה כמו דיוק, חזרתיות, קצבים גבוהים, במערכת אוטומציה תעשייתית. איך בדיוק Servo driver עושה את זה?

מהן מערכות סרוו?

תפקידו של Servo driver הוא לתרגם אותות פיקוד המגיעים מהבקר המרכזי ומתרגם אותם לשינויי מתח וזרם בהספק גבוה למנוע. הדרייבר מספק ערכי מתח וזרם המתאימות למנוע הסרוו, בקצב, תאוצה, מהירות וזרם המתאימים למנוע, על סמך משוב מחיישנים ופקודות מהבקר. Servo driver מאפשר למנוע להגיב עם מהר מדוייק ובריסון מלא, המונע נידנוד וריסני יתר או תת ריסון, חוגי הבקרה מותאמים לעומס ולמנוע בהתאמה. הפעולות הללו של servo driver מייצרות פעולה ותגובה המותאמים לעומס.

אילו יתרונות מספק Servo driver?

 1. בקרת תנועה מדויקת: סרוו מספק בקרת תנועה מדויקת על ידי התאמת המהירות, המיקום והמומנט של מנועי סרוו בהתאם לאותות של הבקר. רמת דיוק זו חיונית ביישומים שבהם נדרש דיוק גבוה, כגון רובוטיקה, מכונות CNC מתקני אריזה ועוד.
 2. יעילות אנרגטית: Servo driver מתוכנן להיות חסכוני באנרגיה על ידי הפחתת צריכת החשמל כאשר אינו בשימוש או כאשר הוא פועל במהירויות נמוכות. זה לא רק חוסך באנרגיה אלא גם מפחית את ייצור החום, מה שיכול להאריך את החיים של מנועי סרוו ורכיבים נוספים. בנוסף, קיימות סוגי מערכות סרוו בעלי בלימה רגנרטיבית. טכנולוגיה זו מאפשרת להשיב חלק מהאנרגיה הקינטית שהופכת לחשמלית למקורות.
 3. בקרה אבחון וניטור: סרוו לרוב כולל אלגוריתמי בקרה מתקדמים המאפשרים יכולות שליטה מתקדמות. תכונות אלו מייעלות את ביצועי המנוע על ידי ניטור והתאמת התנהגות המנוע באופן רציף על סמך אותות משוב. בנוסף, Servo driver מכיל פונקציות אבחון וניטור המאפשרות משוב בזמן אמת על ביצועי המנוע ותקינות המערכת. תכונות אלו מאפשרות למפעילים לזהות ולטפל בכל בעיה פוטנציאלית באופן מיידי, תוך מזעור זמן השבתה ושיפור אמינות המערכת.
 4. גמישות וותאימות: מערכת סרוו מציעה גמישות במונחים של תכנות והתאמת פרמטרים. יכולת זו מאפשרת התאמה טכנולוגית ואופטימיזציה של מערכות סרוו למשימות שונות, מה שהופך אותן יעילות למגוון רחב של יישומים תעשייתיים. בנוסף, מערכת סרוו מאפשרת תגובה מהירה לשינויים באותות הפקודה, ומבטיחה התאמות מהירות בקצב המנוע ובמומנט. היענות זו חיונית עבור יישומים הדורשים תנועות דינמיות וקריטיות לזמן, כגון רובוטיקה או אוטומציה במהירות גבוהה.
 5. בטיחות והגנה: Servo driver משלב מנגנוני הגנה ובטיחות העומדים בתקנים על מנת  להגן על המערכת והסובבים אותה. ההגנות המרובות המוטמעות במגבר הסרוו הופכים אותו לאמין ביותר טכנולוגיה המבטיחה פעולה תקינה לאורך שנים ,חברות כמו מצובישי אלקטריק וטריו מאנגליה משקיעות מאמץ רב בבחירת חומרים איכותיים ובהטמעת מערכות בטיחות המבטיחות עמידה בתקנים המקובלים בעולם. CE, Cul (NA), UL ,CSA

איך יודעים מהו Servo driver איכותי?

כאשר מבקשים לבחור מערכות סרוו המכילות Motor&Servo driver, מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום על מנת לבצע את ההתאמה מיטבית. שרף טכנולוגיות הנעה בע”מ עוסקת בתחום הבקרה וההנעה התעשייתית למעלה מ-30 שנים. שרף טכנולוגיות הנעה משווקת מנועי סרוו של מיטב היצרנים Mitsubishi Electric &Trio Motion , תוכלו להתאים כל מערכות סרוו הכוללות ממסרות ומערכות נלוות כמכלול סרבו .

חברות מיוצגות:

נשמח לעמוד לשירותכם!

מלאו את הטופס הבא וניצוא קשר בהקדם:

  מאמרים נוספים

  EVER ELLETRONICA

  חברת EVER ELLETRONICA  מאיטליה יצרנית מערכות מנועי ובקרי צעד -STEPPER SYSTEMS יחד עם מערכות סרוו מתקדמות הפועלות הן

  Vertical lift

  מערכות בלימה למתקני הרמה מערכות Regenerative Systems במאמר זה אתייחס לנושא הבלימה הגנרטיבית במערכות הרמה (lifting application) והשיקולים

  מסכי טאצ’

  בעידן המודרני מסכי טאצ’ הם כבר חלק נכבד מחיינו וכיום כמעט ואין אדם שלא מחזיק לפחות במסך אחד

  רובוטים

  בשנים האחרונות וכחלק מהרצון לשפר את איכות החיים של בני האדם, נעשה שימוש במגוון רובוטים בתחומי התעשייה השונים.

  מנועי צעד

  רוצים לשדרג את מערכות ההינע שלכם? יש לנו פתרון בשבילכם! מנועי צעד הם הפתרון המושלם לשיפור הדיוק במערכות

  מערכות בקרה

  מעוניינים להחליף את מערכת הבקרה במפעל שלכם? רוצים לשדרג את המערכת? בתהליכי ייצור במפעלים, מערכות בקרה מהוות בסיס

  מכשירי מדידה

  נדרשים להחליף את מכשירי המדידה במפעל שלכם? יש לנו פתרון בשבילכם! מכשירי מדידה משמשים למגוון תעשיות במכונות אוטומציה

  ווסתי תדר

  זקוקים לווסתים איכותיים למערכות המכניות שלכם? ווסתי תדר משמשים לסוגים שונים של מנועים תעשייתיים ומאפשרים מגוון רחב של

  גשש מגנטי

  זקוקים לגשש איכותי למערכות שלכם? גשש מגנטי מספק מידע חשוב על מיקום של עצמים בטווחים מסויימים, דבר המשפיע

  מסכי מגע אינטראקטיביים

  רוצים לשדרג את המכונות שלכם? מעוניינים בהתקנה של מסכים? מסכי מגע אינטראקטיביים הם הכלי היעיל ביותר היום בתהליכי

  מערכות למנועי זרם ישר

  מעוניינים בהתקנה של מערכת זרם ישר? יש לנו פתרון עבורכם! מערכות למנועי זרם ישר משמשות מפעלי תעשייה מתחומים

  אנקודרים לינאריים

  צריכים להחליף אנקודרים במכונות שלכם? יש לנו פתרון בשבילכם! אנקודרים לינאריים, סיבוביים או אופטיים משמשים בישראל תעשיות שונות

  מסכי מגע

  רוצים לשדרג את השימוש במכונות שלכם במפעל? זה הזמן לעבור למסכי מגע! מסך מגע למכונות במפעל תעשייתי יכול

  בקרי תנועה

  זקוקים לבקרי תנועה למנועים תעשייתיים? אתם בדיוק במקום הנכון! מנועים תעשייתיים משמשים למגוון רחב של תהליכי ייצור והם

  אינקודרים אינקרמנטליים

  מחפשים אנקודרים איכותיים? אתם בדיוק במקום הנכון! אינקודרים אינקרמנטליים או אבסולוטיים מהמותגים הגדולים בעולם, תוכלו למצוא כאן אצלנו

  וסתי מהירות

  וסתי מהירות, הנקראים גם ווסתי תדר, הם מכשירים אשר באמצעותם ניתן לבצע שליטה ובקרה על מנועים חשמליים מסוגים

  Call Now Button
  × איך אפשר לעזור?