וסת מהירות: שימושים ויתרונות

ווסתי מהירות 2

וסת המהירות (VFD) ביצע מהפכה בעולם של מערכות בקרת מהירות של מנועי חשמל. וסתי מהירות משמשים לשליטה ובקרה במהירות בתדר ובמומנט, ובכך מספקים דרך יעילה איכותית וחסכונית יותר לתפעול מכונות תעשייתיות , משאבות מפוחים ובכלל. עם זאת, אחד היתרונות החשובים שמתקבלים על ידי שימוש בוסת מהירות הוא היכולת שלהם להאריך את חיי המנועים בפרט והמכונות בכלל. איך בדיוק וסת מהירות מאריך את חיי המנועים התעשייתיים? ואילו וסתי מהירות מומלצים? כל התשובות במאמר.

ההשפעה של וסת מהירות על המנוע

בלאי של מנוע הוא בלתי נמנע, אבל וסת מהירות, או בשמו הנוסף וסת תדר, יכול לעזור להפחית את קצב הבלאי, ולהאריך את תוחלת החיים של המנוע. המפתח טמון בשליטה במהירות המנוע ובהפחתת תדירות ההתנעות והעצירות, שהם הגורמים העיקריים לבלאי. כאשר מנוע מתניע, הוא חווה עלייה פתאומית בדרישת הכוח, מה שגורם לו לעבוד קשה מהרגיל. ככל שמנוע עובד קשה יותר, כך הוא נשחק מהר יותר, מה שעלול להוביל לתיקונים והחלפות יקרים. בעזרת וסת מהירות ניתן להגביר את מהירות המנוע בהדרגה, מה שמונע את קפיצת המתח, ובזכות זאת מפחית את הלחץ על המנוע.

לא רק מהירות הוא מווסת

וסת מהירות יכול לשמש גם כ-וסת מומנט והפחתת זרם ובכך לסייע במניעת התחממות יתר במנועים. כאשר מנוע פועל במהירות קבועה, הוא יכול בקלות להתחמם יתר על המידה, במיוחד בתנאים קשים או כשהוא נתון לעומסים כבדים. ניתן לתכנת את וסת המהירות שיתאים את מהירות המנוע כך שתישמר טמפרטורה קבועה, תימנע התחממות של המנוע וכך הסיכון לנזק יפחת.

גורם נוסף שיכול לתרום לבלאי המנוע הוא רעידות. רעידות הן תוצר לוואי טבעי של פעולת המנוע ועלולות לגרום למרכיבים הפנימיים להתרופף ולהישחק מהר יותר. וסת מהירות יכול לעזור להפחית את הרעידות על ידי שליטה מדויקת במהירות המנוע והפחתת הסיכון לנזק למיסבים הפנימיים בעיקר.

חיסכון באנרגיה

מעבר לשמירה על המנוע, וסת מהירות יכול לעזור להפחית את צריכת האנרגיה, מה שלא רק חוסך בעלויות תפעול אלא גם מפחית את טביעת הרגל הפחמנית של המכונות. על ידי הפחתת מהירות המנוע, וסת מהירות יכול להפחית את צריכת האנרגיה עד 50%, מה שהופך לחיסכון משמעותי בעלויות לאורך זמן.

אילו וסתי מהירות מומלצים?

וסת מהירות הוא השקעה רבת ערך לכל מי שמחפש להאריך את תוחלת החיים של המנועים שלו. הוא עוזר למנוע להחזיק מעמד זמן רב יותר ולפעול ביעילות רבה יותר. בנוסף, הוא מהווה פתרון חסכוני באנרגיה עבור כל פעולת מכונות תעשייתיות. אך כמו בכל מוצר אחר, ישנם וסתי מהירות איכותיים ופחות.  חשוב לבחון את מותג הווסת ואת היבואן שלו. שני ווסתי מהירות מומלצים הם מבית המותגים של Mitsubishi Electric ו- Sprint Electric. וסתי המהירות של Mitsubishi Electric ו- Sprint Electric הוכיחו את היכולת שלהם למזער את הסיכון להתקלות במנוע, להפחית את עלויות התחזוקה ולהגדיל את הפרודוקטיביות , אך בעיקר בזכות אמינותם לאורך שנים . תוחלת החיים של המוצרים הללו מועורכות בלמעלה מ-12 שנה !!

לכל ווסתי התדר/ מהירות של מיצובישי אלקטריק וספרינט מאנגליה  יש תקנים מחמירים העומדים בכל הדרישות האפשרויות, ולכן בהשקעה חד פעמית מתקבל יתרון גדול.

בנוסף, זהות היבואן חשובה משום שאינכם יודעים באילו תנאים הוחזקו הווסתים. “שרף טכנולוגיות הנעה  בע”מ” היא אחת החברות המובילות והוותיקות בייבוא וסתי מהירות ופתרונות אוטומציה. יחד עם המקצועיות של שרף תהנו מווסתי מהירות איכותיים, שהם השקעה  שיכולה להניב תשואה משמעותית.

 

אולי יעניין אותך גם:

חברות מיוצגות:

נשמח לעמוד לשירותכם!

מלאו את הטופס הבא וניצוא קשר בהקדם:

  מאמרים נוספים

  EVER ELLETRONICA

  חברת EVER ELLETRONICA  מאיטליה יצרנית מערכות מנועי ובקרי צעד -STEPPER SYSTEMS יחד עם מערכות סרוו מתקדמות הפועלות הן

  Vertical lift

  מערכות בלימה למתקני הרמה מערכות Regenerative Systems במאמר זה אתייחס לנושא הבלימה הגנרטיבית במערכות הרמה (lifting application) והשיקולים

  מסכי טאצ’

  בעידן המודרני מסכי טאצ’ הם כבר חלק נכבד מחיינו וכיום כמעט ואין אדם שלא מחזיק לפחות במסך אחד

  רובוטים

  בשנים האחרונות וכחלק מהרצון לשפר את איכות החיים של בני האדם, נעשה שימוש במגוון רובוטים בתחומי התעשייה השונים.

  מנועי צעד

  רוצים לשדרג את מערכות ההינע שלכם? יש לנו פתרון בשבילכם! מנועי צעד הם הפתרון המושלם לשיפור הדיוק במערכות

  מערכות בקרה

  מעוניינים להחליף את מערכת הבקרה במפעל שלכם? רוצים לשדרג את המערכת? בתהליכי ייצור במפעלים, מערכות בקרה מהוות בסיס

  מכשירי מדידה

  נדרשים להחליף את מכשירי המדידה במפעל שלכם? יש לנו פתרון בשבילכם! מכשירי מדידה משמשים למגוון תעשיות במכונות אוטומציה

  ווסתי תדר

  זקוקים לווסתים איכותיים למערכות המכניות שלכם? ווסתי תדר משמשים לסוגים שונים של מנועים תעשייתיים ומאפשרים מגוון רחב של

  גשש מגנטי

  זקוקים לגשש איכותי למערכות שלכם? גשש מגנטי מספק מידע חשוב על מיקום של עצמים בטווחים מסויימים, דבר המשפיע

  מסכי מגע אינטראקטיביים

  רוצים לשדרג את המכונות שלכם? מעוניינים בהתקנה של מסכים? מסכי מגע אינטראקטיביים הם הכלי היעיל ביותר היום בתהליכי

  מערכות למנועי זרם ישר

  מעוניינים בהתקנה של מערכת זרם ישר? יש לנו פתרון עבורכם! מערכות למנועי זרם ישר משמשות מפעלי תעשייה מתחומים

  אנקודרים לינאריים

  צריכים להחליף אנקודרים במכונות שלכם? יש לנו פתרון בשבילכם! אנקודרים לינאריים, סיבוביים או אופטיים משמשים בישראל תעשיות שונות

  מסכי מגע

  רוצים לשדרג את השימוש במכונות שלכם במפעל? זה הזמן לעבור למסכי מגע! מסך מגע למכונות במפעל תעשייתי יכול

  בקרי תנועה

  זקוקים לבקרי תנועה למנועים תעשייתיים? אתם בדיוק במקום הנכון! מנועים תעשייתיים משמשים למגוון רחב של תהליכי ייצור והם

  אינקודרים אינקרמנטליים

  מחפשים אנקודרים איכותיים? אתם בדיוק במקום הנכון! אינקודרים אינקרמנטליים או אבסולוטיים מהמותגים הגדולים בעולם, תוכלו למצוא כאן אצלנו

  וסתי מהירות

  וסתי מהירות, הנקראים גם ווסתי תדר, הם מכשירים אשר באמצעותם ניתן לבצע שליטה ובקרה על מנועים חשמליים מסוגים

  Call Now Button
  × איך אפשר לעזור?