מערכות סרוו (servo systems): 5 יתרונות

ישנו מרכיב משותף שמאפיין יצרנים תעשייתיים בתחומים המובילים בשוק והוא השאיפה לדיוק ויעילות. מי שעונות על שאיפה זו הן טכנולוגיות שחוללו מהפכה במערכות האוטומציה והבקרה – מערכות סרוו. אספנו בשבילכם חמישה יתרונות משמעותיים של אותן מערכות, המפרטים כיצד הן תורמות לשיפור הפרודוקטיביות ולמצוינות תפעולית.

1. מערכות סרוו – דיוק שאין שני לו

מערכות סרוו מצטיינות במתן דיוק ללא תחרות ביישומים תעשייתיים שונים. הן פועלות במעגל סגור. מבנה זה מאפשר בקרה רציפה אחר מיקום ציר המנוע, יחד עם המהירות והמומנט. ככל שרזולוצית המשוב גבוה יותר כך נקבל דיוק טוב יותר ,מנגנון close loop מבטיח מיקום מנוע מדויק, מה שהופך את המערכות לאידיאליות עבור יישומים הדורשים תנועות מורכבות ועדינות ומדוייקות. בין אם זה קווי ייצור רובוטיים, רפואיים, או ביטחוניים – מערכות הסרוו של חברת TRIO MOTION מאנגליה ו-MITSUBISHI ELECTRIC מיפן מציעות דיוק גבוה מאוד והתוצאה היא דיוק, יעילות ואיכות בלתי מתפשרים.

2. ב-Servo Systems מהירות היא שם המשחק

אחד היתרונות המרכזיים של מערכות סרוו הנובעות ממנועים בעלי מומנט אנרציה נמוך וחוג סגור אל מול מערכת בקרה הפועלת בננו שניות. דבר אשר גורם למהירות פעולה ותגובה יוצאות דופן. מנועי סרוו יכולים להתאים במהירות ובדייקנות את המשימה שלהם על סמך משוב בזמן אמת ונתונים פיזיקליים מתאימים. תגובה מיידית זו חיונית עבור יישומים הדורשים תנועות מהירות ומדויקות. היכולת להגיב במהירות לשינויים בסביבת הייצור מאפשרת למערכות לייעל את זמני הייצור, להגיב ל”אירועים” במכונה לקצר זמני השהייה ולהגדיל את התפוקה ביעילות מירבית. עם ההיענות המהירה שלהן מנועי servo למשל בזרועות רובוטיות מערכות לינאריות מערכות טילים מונחים ועוד מבטיחות תפעול יעיל ומדוייק, היתרון הבולט ב servo system שאינם מצריכים תחזוקה כמעט בכלל .

3. מערכות עם גמישות והתאמה

מערכות סרוו בעלות פרמטרים הניתנים לתכנות, והגדרות הניתנות להתאמה אישית. Servo systems יכולות להסתגל לדרישות תפעוליות ספציפיות ולהתאים לדרישות שונות של עומסים, מהירויות ומומנטים. גמישות זו מאפשרת למערכות להתמודד עם משימות שונות ללא צורך בתכנות מחדש או בהתאמות ידניות. למערכות הסרוו מתוצרת Mitsubishi electric וחברת Trio motion תכונות מיוחדות המתאימות דינמית לכל מערכת מכנית:

auto tuning דינמי בכל תהליך תכונה שמעמידה אותם ברמה הגבוהה ביותר בשוק של היום.

4. Servo systems בעלות יעילות אנרגטית

בעידן של דגש גובר על קיימות, יעילות אנרגטית היא גורם קריטי במערכות תעשייתיות. מערכות סרוו מתוכננות עם תכונות חיסכון באנרגיה התורמות לצריכת חשמל מופחתת. בניגוד למערכות מנוע מסורתיות הפועלות ללא הרף במהירויות קבועות, servo systems פועלות ברמות אופטימליות על סמך דרישות עומס. מנועי הסרוו במיוחד עשויים מחומרים כאלו שמפחיתות את צריכת האנרגיה שלהם ולמעשה נצילותם גבוהה במיוחד .למשל המגנטים של המנועים מבוססים על סמריום קובלט ולכן בעבודה מאומצת יצרכו פחות זרם, מה שמביא לחיסכון משמעותי באנרגיה.

5. מערכות סרוו יוצרות סביבה בטוחה

בטיחות היא בעלת חשיבות עליונה בסביבות תעשייתיות. המערכות משלבות תכונות בטיחות מתקדמות התורמות לסביבת עבודה בטוחה יותר. מערכות אלו כוללות לרוב מגבלות מומנט ומיקום, המבטיחות שהמכונות פועלות במסגרת פרמטרי בטיחות מוגדרים מראש. בנוסף, המערכות מציעות מנגנוני זיהוי והגנה מובנים של תקלות, עומדות בכל התקנים העולמיים האפשריים על מנת לאפשר סביבת עבודה בטוחה.

איך בוחרים מערכות סרוו?

מערכות סרוו הפכו לאמצעי הנעה די שכיח בנוף התעשייתי התחרותי של ימינו. מערכות אלו מספקות יתרונות רבים למכונות, רובוטים ובכלל בכל מקום בו נדרשת הנעה מדוייקת. אימוץ המערכות הוא מהלך בדרך כלל הנובע מהצורך ההנדסי של היישום. בין אם ממהנדסי מכונות, מתכננים מהנדסי בקרה ואוטומציה. בדרך כלל יהיה נכון להתייעץ בתהליך התיכנון והבחירה של המערכות והתאמתם למשימה. שרף טכנולוגיות הנעה בע”מ משווקים מנועי סרוו של מיטב היצרנים כמו TRIO MOTION וחברת MITSUBISHI ELECTRIC המובילים בשוק. לשרף טכנולוגיות הנעה יותר מ-30 שנות ניסיון בתחום הבקרה וההנעה התעשייתית, ושיתופי פעולה רבים עם חברות במגוון תעשיות. אם אתם רוצים ליהנות מהיתרונות הרבים של מערכות סרוו, וודאו שאתם רוכשים את המערכת המתאימה ביותר בשבילכם.

חברות מיוצגות:

נשמח לעמוד לשירותכם!

מלאו את הטופס הבא וניצוא קשר בהקדם:

  מאמרים נוספים

  EVER ELLETRONICA

  חברת EVER ELLETRONICA  מאיטליה יצרנית מערכות מנועי ובקרי צעד -STEPPER SYSTEMS יחד עם מערכות סרוו מתקדמות הפועלות הן

  Vertical lift

  מערכות בלימה למתקני הרמה מערכות Regenerative Systems במאמר זה אתייחס לנושא הבלימה הגנרטיבית במערכות הרמה (lifting application) והשיקולים

  מסכי טאצ’

  בעידן המודרני מסכי טאצ’ הם כבר חלק נכבד מחיינו וכיום כמעט ואין אדם שלא מחזיק לפחות במסך אחד

  רובוטים

  בשנים האחרונות וכחלק מהרצון לשפר את איכות החיים של בני האדם, נעשה שימוש במגוון רובוטים בתחומי התעשייה השונים.

  מנועי צעד

  רוצים לשדרג את מערכות ההינע שלכם? יש לנו פתרון בשבילכם! מנועי צעד הם הפתרון המושלם לשיפור הדיוק במערכות

  מערכות בקרה

  מעוניינים להחליף את מערכת הבקרה במפעל שלכם? רוצים לשדרג את המערכת? בתהליכי ייצור במפעלים, מערכות בקרה מהוות בסיס

  מכשירי מדידה

  נדרשים להחליף את מכשירי המדידה במפעל שלכם? יש לנו פתרון בשבילכם! מכשירי מדידה משמשים למגוון תעשיות במכונות אוטומציה

  ווסתי תדר

  זקוקים לווסתים איכותיים למערכות המכניות שלכם? ווסתי תדר משמשים לסוגים שונים של מנועים תעשייתיים ומאפשרים מגוון רחב של

  גשש מגנטי

  זקוקים לגשש איכותי למערכות שלכם? גשש מגנטי מספק מידע חשוב על מיקום של עצמים בטווחים מסויימים, דבר המשפיע

  מסכי מגע אינטראקטיביים

  רוצים לשדרג את המכונות שלכם? מעוניינים בהתקנה של מסכים? מסכי מגע אינטראקטיביים הם הכלי היעיל ביותר היום בתהליכי

  מערכות למנועי זרם ישר

  מעוניינים בהתקנה של מערכת זרם ישר? יש לנו פתרון עבורכם! מערכות למנועי זרם ישר משמשות מפעלי תעשייה מתחומים

  אנקודרים לינאריים

  צריכים להחליף אנקודרים במכונות שלכם? יש לנו פתרון בשבילכם! אנקודרים לינאריים, סיבוביים או אופטיים משמשים בישראל תעשיות שונות

  מסכי מגע

  רוצים לשדרג את השימוש במכונות שלכם במפעל? זה הזמן לעבור למסכי מגע! מסך מגע למכונות במפעל תעשייתי יכול

  בקרי תנועה

  זקוקים לבקרי תנועה למנועים תעשייתיים? אתם בדיוק במקום הנכון! מנועים תעשייתיים משמשים למגוון רחב של תהליכי ייצור והם

  אינקודרים אינקרמנטליים

  מחפשים אנקודרים איכותיים? אתם בדיוק במקום הנכון! אינקודרים אינקרמנטליים או אבסולוטיים מהמותגים הגדולים בעולם, תוכלו למצוא כאן אצלנו

  וסתי מהירות

  וסתי מהירות, הנקראים גם ווסתי תדר, הם מכשירים אשר באמצעותם ניתן לבצע שליטה ובקרה על מנועים חשמליים מסוגים

  Call Now Button
  × איך אפשר לעזור?